a

Lorem ipsum dolor amet, modus intellegebat duo dolorum graecis

Follow Us
  • No products in the cart.
  /  Nezaradené   /  Ela a jej zázračné svetlo

Ela a jej zázračné svetlo

Dokáže sila priateľstva splniť sen? 

Existuje nejaká neviditeľná sila knihy, ktorá človeka prinúti, aby ste si ju prečítali? Ja som donedávna nad niečím takým nerozmýšľala. A potom sa to stalo! V edícii Stonožka vyšla detská kniha Ela a jej zázračné svetlo od Lucy Fleming a ja som ňou bola ťahaná tak, že som si ju musela zaobstarať. Pýtate sa čo ma na nej tak upútalo? Prečo som na ňu nemohla prestať myslieť? 

 

Stačí sa pozrieť na tú nádhernú obálku, ktorú pre nás autorka pripravila. Skrýva v sebe niečo čarovné, čo ma k sebe stále ťahalo. Keď mi kniha prišla, nemohla som ju začať čítať hneď. Musela som počkať do večera, zakryť sa dekou, mať pri sebe horúci čaj a pozorovať svetlo sviečky. Chcela som totiž, aby čítanie tohto príbehu bolo magické. 

Ela je drobné dievčatko, ktoré celý život žije ukrytá v dutine starého stromu. Cez deň spí a v noci vyletí na oblohu a užíva si aj to málo šťastia, ktoré má. Má však veľký sen. Aspoň raz v živote uvidieť východ slnka. Možno sa to zdá ako ľahká vec, no Ela má krehké krídla, ktoré by silu slnka nezvládli. Preto počas noci zbiera kúsky svetielok, ktoré nájde a daruje ho tým, ktorí ho potrebujú. Takto raz vďaka svojej pomoci narazí na svoje nové kamarátky- líšku a sovu, vďaka ktorým sa jej pochmúrne noci stanú o čosi jasnejšími. Ich spoločné priateľstvo sa postupom času prehĺbi, no líška a sovička si všimnú, že Ela má stále sen, ktorý nedúfa, že sa podarí splniť. Preto spoja svoje sily a tentokrát sa pokúsia pomôcť oni jej. 

 

Táto 30 stranová knižka je plná odvahy, priateľstva, snov a sile súcitu. Je to nádherný príbeh, ktorý stojí za prečítanie, pretože vo vás zanechá isté posolstvo. Je určená pre deti od 3 rokov a preto aj tí najmenší dokážu precítiť jej posolstvo. Celá kniha je doplnená o nádherné ilustrácie, ktoré mi brali dych a na ktoré som sa nevedela vynadívať. Som veľmi vďačná, že sa ju vydavateľstvo rozhodlo vydať aj pre slovenské detičky.